Tydzień Postaci z Bajek

Utworzono dnia 22.02.2023

Tydzień Postaci z Bajek - grupa 5 latków

W grupie 5–latków Oddziału Przedszkolnego w Sztabinie odbył się Tydzień Postaci z Bajek. Każdego dnia we współpracy z biblioteką szkolną i publiczną mogliśmy zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować dzieci do wspólnej zabawy w „bajkowym wymiarze”.

Dzieci przez cały tydzień zajmowały się pełną fantazji tematyką. Odwiedziły bibliotekę, odbyły magiczną podróż do „Krainy bajek”, rozwiązywały zagadki słowne, opowiadały i prezentowały swoje ulubione książeczki. Podczas zajęć bibliotecznych zostały wprowadzone w bajkową tematykę. Każdego dnia przygotowane były różne aktywności związane z książką. Najwięcej radości przyniósł wyczekiwany przez wszystkich piątek. To tego dnia do sali przedszkolnej zawitały pełne uroku księżniczki, pszczółki, biedronki oraz uwielbiani przez chłopców superbohaterowie: Batman, Superman, czy też Spiderman. W rytm bajkowej muzyki pląsały razem po całej sali. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle i brały udział w przeróżnych konkurencjach. Tydzień  Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej. Nasze przedszkolaki zakończyły ten bajkowy tydzień z wierszem na ustach:

„Czy to bajka, czy nie bajka,

myślcie sobie, jak tam chcecie.

a ja przecież wam powiadam:

krasnoludki są na świecie!”

Urszula Bugieda, Jolanta Bernatowicz

Tydzień Postaci z Bajek