Wizyta Biskupa

Utworzono dnia 26.03.2018

WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA W NASZEJ SZKOLE

Bądź pozdrowiony gościu nasz

w radosne progi nasze wejdź

My zapalimy zamiast lamp

Szczęśliwe ognie naszych serc...

W dniu 23 marca 2018 r. naszą szkołę odwiedził szczególny Gość – Ekscelencja ks. Biskup Jerzy Mazur, w asyście towarzyszących duszpasterzy oraz ks. Kanonika Jerzego Galińskiego, proboszcza naszej Parafii. Wyjątkowego gościa, przed budynkiem szkoły przywitał Dyrektor Szkoły Marek Marciniak wraz z katechetką Barbarą Zagórską i delegacją uczniów. Dalsza część powitania odbyła się w sali gimnastycznej w obecności uczniów i pracowników szkoły.

Na powitanie zabrzmiała piosenka ,,Bądź pozdrowiony gościu nasz” w wykonaniu uczniów klasy VI. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły, który podziękował ks. Biskupowi za obecność i podkreślił znaczenie i rolę kościoła w naszym życiu. Nadmienił również, że znaczna część uczniów angażuje się w działalność wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas w klasach.

W imieniu dzieci i młodzieży Biskupa powitali uczniowie klasy VII Jakub Puchlik i Izabela Klepacka.

W swoim wystąpieniu ks. proboszcz Jerzy Galiński wspomniał między innymi o dobrej współpracy ze szkołą.

Kolejną częścią programu była część artystyczna, którą w przeddzień obchodów zbawczych wydarzeń Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy, przygotowali uczniowie klasy VI, pod opieką katechetów: Barbary Zagórskiej i Dariusza Markiewicza. Inscenizacja nawiązywała do refleksji, powagi i szczególnej zadumy, a dopiero później niosła radość i nadzieję. Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, nie odchodzilibyśmy żadnych innych świąt. Przedstawienie zakończyło się życzeniami ,,Niech Chrystus umocni waszą wiarę, nadzieję i miłość, abyście codziennym życiem potrafili głosić radosną prawdę: Chrystus Zmartwychwstał i żyje!”

Następnie głos zabrał ks. Biskup Jerzy Mazur. Podziękował za piękne powitanie i wspaniałą inscenizację. Ciepłymi słowami nawiązał dialog z dziećmi oparty na wzruszającej inscenizacji, w której były elementy nawrócenia, miłosierdzia i głoszenia tajemnic naszej wiary. Podkreślił, że obecnie też mamy do czynienia z nieustanną walką dobra i zła. Wspomniał również o roli Ducha Świętego w życiu i działaniu młodych ludzi i najważniejszej dacie, którą każdy chrześcijanin powinien znać – dacie chrztu świętego.

Na zakończenie odmówiliśmy wspólnie dziesiątkę różańca świętego, po której ks. biskup udzielił swojego pasterskiego błogosławieństwa. Następnie Czcigodny Gość spotkał się z gronem Rady Pedagogicznej, gdzie dokonał pamiątkowego wpisu do Kroniki Szkoły. Podziękował nauczycielom za trud oraz poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia.

Ta radosna i serdeczna wizyta na długo zostanie w naszej pamięci, a przede wszystkim w naszych sercach. Zapewniamy ks. Biskupa o pamięci i modlitwie w Jego intencjach.

B. Zagórska

Wizyta Biskupa - 2018